Haber Sitem

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  AR-GE çalışmaları ile ses getiren İstinye Üniversitesi, Prof. Dr. Çetin Kaya Koç liderliğinde yapılandırılan Mühendislik Fakültesinin gücünü kullanarak Tıbbi Yapay Zeka Araştırma ve Uygulama Merkezini açtı

  AR-GE çalışmaları ile ses getiren İstinye Üniversitesi, Prof. Dr. Çetin Kaya Koç liderliğinde yapılandırılan Mühendislik Fakültesinin gücünü kullanarak Tıbbi Yapay Zeka Araştırma ve Uygulama Merkezini açtı

  Tarih 12Temmuz2018, 12:13 Editör Haber Editörü

  İşte detay...

  AR-GE çalışmaları ile ses getiren İstinye Üniversitesi, Prof. Dr. Çetin Kaya Koç liderliğinde yapılandırılan Mühendislik Fakültesinin gücü ile İstinye Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Kök Hücre çalışmalarıyla dünya çapında ünlü Bilimadamı Prof. Dr. Erdal Karaöz liderliğinde "Tıbbi Yapay Zeka Araştırma ve Uygulama Merkezi"ni açtı.
  AR-GE yatırımları ile öne çıkan ve “milli ilaç”, “moleküler kanser”, “kök hücre”, “doku mühendisliği”, “üç boyutlu tıbbi ve endüstriyel tasarım”, “nörolojik bilimler” alanlarındaki AR-GE çalışmaları ile ses getiren İstinye Üniversitesi, Prof. Dr. Çetin Kaya Koç liderliğinde yapılandırılan Mühendislik Fakültesinin gücünü kullanarak yapay zeka ve tıbbi araştırmaları bir araya getiren Tıbbi Yapay Zeka Araştırma ve Uygulama Merkezini açtı. Merkez; Biyonik Görme, Otomatik NMR Görsel Yorumlama Sistemi ve Bulut Tabanlı Hastalık ve Tedavi Sorgulama Sistemleri projeleri üzerine çalışmalarına başladı.
  İstinye Üniversitesi; yapay zekâ ve tıp arasındaki etkileşim alanlarında proje geliştirmek, araştırma ve uygulama çalışmaları yapmak, araştırma sonuçlarını lisans ve yüksek lisans eğitimine aktarmak amacıyla TYZAUM’u (Tıbbi Yapay Zekâ Araştırma ve Uygulama Merkezi tyzaum.org ) kurdu. Stanford ve Johns Hopkins gibi mühendislik ve tıp alanında en iyi üniversitelerde örneği bulunan TYZAUM, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor.
   
  Tıp Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi öğretim üyeleri ve araştırmacılarının; disiplinler arası sürdürülen projelerin ve ortak çalışmaların ürettiği bilgileri, bölümlerindeki araştırma ve eğitim çalışmalarına aktarmasıyla çalışan TYZAUM, merkez ile bölümler arasında araştırma ve eğitim koordinasyonuna katkıda bulunmaktadır. Elde edilen verilerin Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve araştırmacıları tarafından doğru şekilde yorumlandığı ve kullanılma amacının belirlendiği TYZAUM’da, Mühendislik Fakültesi öğretim üyeleri ve araştırmacıları ise verilerin yapay zekâ sistemleriyle işlenmesi sürecini yönetir. Tıp ve sağlık alanında toplanan büyük ölçeklerdeki verinin önemli bir yere sahip olduğu yapay zekâ alanında çalışan TYZAUM, Türkiye’de tıp ve mühendisliği bir araya getiren ilk ve tek araştırma merkezidir.
   
  Biyonik Görme, Otomatik NMR Görsel Yorumlama Sistemi ve Bulut Tabanlı Hastalık ve Tedavi Sorgulama Sistemleri projeleriyle çalışmalarına başlayan TYZAUM, sene içerisinde gerçekleştireceği Makina Zekası ve Sinirsel Ağlar Tarafından Yönetilen Robotik El Sistemi, Hücresel Canlıları Taklit Eden Sentetik Basit Robotlar projeleriyle çalışmalarını devam ettirmeyi hedefliyor.

  Bu haber 22187 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Teknoloji

  LGS kapsamında okul seçimi yapacak öğrenciler için 'tercih robotu'

  LGS kapsamında okul seçimi yapacak öğrenciler için 'tercih robotu' Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında öğrenci alacak okulların kontenjanları ile geçen yılki yerleştirmede oluşan...

  Bilişim Medyası Derneği, geleneksel iftarını QADRAJ Restaurant'ta gerçekleştirdi

  Bilişim Medyası Derneği, geleneksel iftarını QADRAJ Restaurant'ta gerçekleştirdi İşte tüm detaylar...

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi